Hoşgeldiniz.

Dinamik Yük Transferi Nedir - Dinamik Yük Transferi - Kuramlar Nedir Frenleme esnasında , oluşan dinamik yük transferleri taşıtın ağırlık merkezinin yerden yüksekliğinin , taşıtın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dinamik Yük Transferi Nedir - Dinamik Yük Transferi - Kuramlar Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dinamik Yük Transferi Nedir - Dinamik Yük Transferi - Kuramlar Nedir  Frenleme esnasında, oluşan dinamik yük transferleri taşıtın ağırlık merkezinin yerden yüksekliğinin, taşıtın ağırlığının, dingil açıklığının (dingiller arası mesafenin) ve negatif ivmelenme oranının bir fonksiyonudur.

  Kuramlar Nedir
  Olgu ya da olguları açıklayan kavramsal sisteme, kuram ya da teori denilir. Kuramlar kesin olarak ispatlanamamakla birlikte, doğru oldukları kuvvetli kanıtlarla desteklenmektedir. Kuramlar, sürekli olarak geliştirilmeye açık kavramsal yapılar olarak görülür. Geçerliğini kaybeden ya da zayıflayan kuramlar, ya atılır ya da yeniden tanımlanır. Kuşkusuz bu durum, bilimin kendini eleştiren, yenileyen ve geliştiren bir özelliğe sahip olmasından kaynaklanır.
  Kuramlar genelde denence biçiminde ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan denencenin doğruluğu kesin olarak kanıtlanamazsa ve doğru olma olasılığına ilişkin kuvvetli veriler elde edilirse, o zaman denence kurama dönüşmektedir. Kuşkusuz bu veriler her türlü bilimsel bilgileri ve hatta başka denenceleri de kapsamaktadır.

 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez