Hoşgeldiniz.

Hz Muhammedin hoşgörülü olması ile ilgili hikaye lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Hz.Muhammedin Hoşgörülü Ve Affedici Olmasına İlişkin Bir Örnek Hz.Muhammedin Güvenilir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 39      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hz Muhammedin Hoşgörülü Olması İle İlgili Hikayeler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hz Muhammedin Hoşgörülü Olması İle İlgili Hikayeler

  Peygamberimiz ve ashaptan bazıları mescitteyken dışarıdan, çölde yaşayan bir bedevî geldi ve durup dururken mescidin bir köşesine küçük abdestini bozdu. Orada bulunan ashap o adama çok kızdılar. Onun üzerine yürümek isterlerken Peygamberimiz onları engelledi. Peygamberimiz çöllerde yaşayan bedevîlerin tuvalet adabı olmadığını, bu hareketin onun gözünde sıradan bir iş olduğunu biliyordu. Bir kırba su istetti ve kirlenen yere döktürdü. Olay da böylece kapanmış oldu.

  Bu konuda bir başka olay da şöyle meydana gelmiştir:

  Rafi adında bir küçük çocuk ensardan birinin hurma ağaçlarını taşlamıştı. Bahçe sahibi onu yakalayıp Hz. Peygamber’e getirdi ve ondan şikayette bulundu. Sevgili Peygamberimiz çocuğu yanına çağırdı, başını okşayıp sordu:

  “–Çocuğum, bunu neden yaptın?” Rafi çok utanmıştı. Kısık bir sesle:

  “–Çok açtım, karnımı doyurmak için yaptım” dedi. Peygamberimiz şefkatle:

  “–Yavrum, bir daha ağaçları taşlama, altına dökülenleri toplayıp ye; Allah seni böylece doyurur.” dedi.

  Peygamberimiz, Allah’ın emri üzere, başka dinden olanların inançları konusunda da hoşgörü sahibiydi. Fethettikleri yerlerde savaşçı olmayan din adamlarına kesinlikle dokunmamış, onların ibadet ettikleri yerlere el sürmemiştir. Hiç kimsenin zorla herhangi bir dine sokulmaya çalışılmaması Allah’ın ve Peygamberimizin emridir. Peygamberimiz zorlayıcı değil, ikna ediciydi.


 3. Misafir Üye

  güzel site zaten ben bu sitenin bilgilerini seviyorum teşekkür ederim forumlord


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez