Hoşgeldiniz.

Ortak Mirasa Nasıl Katkıda Bulunuruz? Ortak mirasa katkıda bulunulması ve ko*runması tüm insanlığın görevidir . Ortak mirasa kat*kıda bulunmak dünyada yaşanan sorunların çözü*müne de katkı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ortak Mirasa Nasıl Katkıda Bulunuruz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ortak Mirasa Nasıl Katkıda Bulunuruz?

  Ortak mirasa katkıda bulunulması ve ko*runması tüm insanlığın görevidir. Ortak mirasa kat*kıda bulunmak dünyada yaşanan sorunların çözü*müne de katkı sağlar.

  Günümüzde insanlık ortak mirasa daha da katkıda bulunarak eşitlik anlayışını geliştirmeye ça*lışmakta ve insanlık için sorun olan birçok olaya bi*limsel çözümler getirmektedir.

  Ortak mirasın korunması amacıyla da dün*yada birçok müze ve kütüphane kurulmuştur. Bu*ralarda geçmişteki ortak mirasın ürünleri sergilen*mekte ve insanlığın hizmetine sunulmaktadır.

  Ortak mirasın korunmasında faaliyet gös*teren önemli kuruluşlardan birisi de Dünya Anıtlar Vakfı‘dır. Bu kuruluş tarihî alanları belirlemekte ve korunması için çeşitli önlemler almaktadır.

  Günümüzde üretilen teknik araçlar ve bil*gisayarlarda ortak miras ürünleri kayıt altına alınıp kopyaları saklanmaktadır. Bilgisayarlar istenilen bilgiye daha kolay ve çabuk ulaşılmasını sağla*maktadır.

  Ortak mirasın korunmasında devletlerin yasal düzenlemeler yapması ve bu konuda vatan*daşlarına küçük yaşlardan itibaren eğitim verme& de oldukça önemlidir.

  Ortak mirasın korunmasında en önemli et*ken mirasa bilinçli olarak katkıda bulunulması ve eğitimdir.
 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez