Hoşgeldiniz.

müzeleri ve tarihi yerleri gezdiğimizde neler öğreniriz müzeleri ve tarihi yerleri gezdiğimizde neler öğrenmiş oluruz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Müzeleri Ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 12      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Müzeleri Ve Tarihi Yerleri Gezdiğimizde Neler Öğrenmiş Oluruz

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Müzeleri Ve Tarihi Yerleri Gezdiğimizde Neler Öğrenmiş Oluruz

  Müzeleri ve tarihi yerleri gezerek, bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini öğreniriz, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleriz, hem günümüzü hem de geleceğimiz hakkında aydınlanarak, geçmişi daha iyi tanımayı öğreniriz.

  Müzeler ve tarihi yerleri gezmek, her yaş ve özellikte ki birey için tarihsel mirası tanıyarak, bu mirası sahiplenme, koruma, geliştirme, üst düzey bir kültürel bilgi birikimi sağlama açısından son derece önemlidir. Günümüz koşullarının, nasıl bir geçmişten etkilenerek oluştuğunu anlamak, geleceği yapılandırırken daha zengin ve bilinçli bir düşünce yapısına sahip olunmasını sağlar.

  Okul öncesi dönemden itibaren çocukları müzeler ile tanıştırmak onların daha objektif, daha sağlıklı ve çok yönlü düşünen, duyu organlarının tümünü daha aktif kullanabilen, algılamaları daha hızlı, hayal güçleri ve yaratıcılıkları daha geniş, soran-araştıran-inceleyen bireyler olmaları açısından tartışılmaz yararlar sağlar.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez