Hoşgeldiniz.

Turizm haftası ile ilgili etkinlikler , Turizm haftasıyla ilgili etkinlik 15 - 22 Nisan Turizm Haftası Etkinlikleri 15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Turizm haftası ile ilgili etkinlikler, Turizm haftasıyla ilgili etkinlik

  Sponsorlu Bağlantılar
  Turizm haftası ile ilgili etkinlikler, Turizm haftasıyla ilgili etkinlik
  15 - 22 Nisan Turizm Haftası Etkinlikleri

  15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftasında yapılan etkinlikler

  TURİZM HAFTASI PROGRAMI

  Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın Turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacı ile her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlanır.

  Bakanlıkça Merkezden Yapılacak Etkinlikler

  1- Hazırlatılacak olan afişler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine dağıtılacaktır.
  2- Hafta süresince radyo, televizyonlar ile yazılı ve görsel basında, Bakanlık ve Sektör yetkilileri tarafından röportajlar yoluyla turizm ile ilgili bilgilerin verilmesi sağlanacaktır.
  3- Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce Nisan Ayı içerisinde veya ilgili kurumun uygun gördüğü bir tarihte yapılacak olan Milli Piyango çekilişlerinden biri için bastırılacak olan Milli Piyango Biletleri üzerinde, Bakanlığımız logosu ve turizm ile ilgili bir sloganın yer alması sağlanacaktır.
  4- Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği yapılarak, din görevlilerimizce “Turizm Haftası” boyunca verecekleri vaazlarda ve Cuma hutbesinde; ülkemize gelen turistlere karşı davranışlarda din, dil ve milliyet ayırımı gözetmeksizin, Türk Milletine yakışır biçimde davranılması, turizmde çevre ve temizliğin öneminin vurgulanması hususunda hassasiyet göstermeleri önerilecektir.

  Valiliklerce Yapılacak Etkinlikler

  1- Turizm Haftası, Valiliklerce il ve ilçelerde kurulacak komisyonlar tarafından belirlenecek program çerçevesinde törenlerle açılacaktır.
  2- Mahalli gazete ve yayınlar yolu ile hafta etkinlikleri tanıtılarak, makale ve diğer yazılarla desteklenecektir.
  3- Üniversiteler ve diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak, konferans, seminer, panel vb. toplantılar düzenlenecektir.
  4- Toplumda turizm bilincinin gelişmesine katkısı olan turizm sloganlarını içeren bez pankartlar, yerleşim birimlerinin giriş ve çıkışlarına, otobüs terminallerine, tren istasyonlarına, meydanlara, okul girişlerine, spor salonlarına ve varsa havaalanlarına asılacaktır.
  5- Halk arasında yöresel el sanatları, yöresel yemek yarışmaları vb. düzenlenecektir.
  6- Öğrenciler arasında (ilköğretim, lise, üniversite) kültür ve turizm ile ilgili resim, afiş, şiir, kompozisyon, fotoğraf, hikaye, makale vb. yarışmalar düzenlenecektir.
  7- Posta İşletmeleri Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak; İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerimizin kendi illerinden seçecekleri turistik bir yerin/değerin ve bir sloganın “Turizm Haftası” boyunca posta işleme merkezlerindeki ücret alma makinelerinden geçen gönderiler üzerine flam olarak tatbiki sağlanacaktır.
  Kaynak: kultur.gov.tr 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez